Power Bi Kursu

Power Bi Kursu

Microsoft’un en önemli programlarından biri olan raporlama işleriniz için oluşturulmuş powerBI bulut tabanlı olarak çalışan bir analiz programıdır. PowerBI programı kolay bir arayüzden oluşmuş ve bu sayede her türlü raporlama işlemlerinizi kolayca yürütebileceğiniz bir program haline gelmiştir. Ziyaretçileri bir veriye bağlamak amacı ile kurulmuş olan bulut tabanlı PowerBI ülkemizde de eğitimi verilen bir programdır.

Veri alma ve veri verme için oluşturulan bir program olan PowerBI eğitimi oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Power bi kursu verileri çeşitli yöntemlerle şekillendirmenizi sağlayan ve bu sayede veri akışını doğru bir şekilde kontrol etmeniz için gerekli eğitimi veren bir kurstur. Dashboard yaratma ile ilgili önemli bilgiler de yine power bi kursu tarafından sizlere verilmektedir. Dashboard kullanımının doğru bir şekilde yürütülmesi ve dashboardın ne olduğu ile ilgili eğitimlerin olduğu bu kursta eğitimler oldukça verimlidir.

 

Power Bi Kursu Eğitim İçeriği

Power bi kursunda veri alma ve çekme modelleme ve bu modellemelere görselleştirme ekleyebilmek için sizlere bazı konularda eğitim verilmektedir. Eğitimin ilk günün programın ara yüzüne hakim olabilmeniz ve programı iyice tanıyabilmeniz için gerekli görsel sunumlar verilmektedir. Ayrıca veri bağlama ve bağlamış olduğunuz bazı verileri silme eğitimi de power bi kursu tarafından verilmektedir.

Girmiş olduğunuz verileri modelleme ve bu modellemeyi nasıl yönetebileceğiniz de bu eğitim dahilindedir. Ölçü ve sütun yaratma bu sütunlara hazırlamış olduğunuz verileri girme düzenleme eğitimleri de verilmektedir. Son olarak hazırlamış olduğunuz bu verilerin yayınlama ve paylaşmak için gerekli power bi service kullanımı da eğitim sürecinde öğretilen diğer bilgiler arasında yer alır.

 

Power Bi Kursuna Kimler Katılmalı?

Power bi öğrenilmesi gerekilen ve sıkça internete veri akışı sağlayan kişiler için öğrenilmesi gerekilen programlar arasında yer alır. Bundan dolayı bu eğitime etkin raporlama çıkarmak ve bu raporlara da görsellik katmak isteyen herkes katılabilir.

Bu yazıyı paylaş