SAP All One R/3 Danışmanlığı

SAP All One R/3 Danışmanlığı

Yarının planlarını, fikirlerini ve vizyonlarını gerçekleştirmek istiyorsanız, bugün önlem almaya, sonraki adımları planlamaya ve yeni yollar izlemelisiniz.

Standart SAP yazılımı ve SAP çözümlerini kullanmak, operasyonel iş akışlarınızı ve işlemlerinizi gerçekleştirmenize ve optimize etmenize yardımcı olur.

Impress Bilişim, şirketinizin rekabetçi kalması ve rekabet gücünüzü daha da artırması için SAP olanaklarının verimli kullanılmasında sizi desteklemektedir.

SAP R2 ve SAP R/3 Danışmanlığı

Kapsamlı SAP bilgi birikimimiz ve proje deneyimimiz ile sizi aşağıdaki hizmetlerle destekleyebiliriz:

 • SAP Geliştirme (ABAP4 – SAP Akıllı Formlar SAPScript)
 • SAP-Gui / Gui-XT
 • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için SAP Çözümleri
 • mySAP.com Çözümü
 • SAP R/3 “Yeni Boyut”
 • SAP Eğitimleri
 • Değişim Yönetimi
 • GMP Doğrulama
 • Servis Desteği

Bir işletmenin tüm süreçlerinin birbirleriyle entegre biçimde dijital ortama taşınarak daha karlı ve uyumlu hale gelmesini sağlar.

SAP Modülleri Nedir, Ne İşe Yarar?

SAP FI modülü, terim olarak işletmeler içinde finansal işlemlerin yönetilmesinde fırsatlar sunmaktadır. Bu finansal muhasebe modülü, çalışanların tüm finansal ve ticari işlemlerde yer alan verileri birleşik bir sistemde yönetmelerine yardımcı olur. Bu modül raporlama gereksinimleri için çok iyi çalışır. SAP FI modülü çok esnektir ve her türlü ekonomik durumda iyi çalışır.

Küçük bir organizasyon veya daha büyük bir organizasyon olsun, SAP uygulaması, çeşitli ticari işlemler ve yasal gereklilikler için verilerin birleştirilmesine yardımcı olur.

Finansal Muhasebe modülü, bir işletmenin piyasada gerçek zamanlı finansal pozisyon almasına yardımcı olur. SAP FI, daha iyi iş sonuçları için SAP SD, SAP MM, SAP PP, HR ve daha fazlası gibi diğer SAP modülleriyle birlikte çalışır.

SAP CO modülü, işletmeler için sunulan diğer bir önemli SAP modülleridir. CO modülü, işletmelerin planlanması, raporlanması ve izlenmesi süreçlerinde destek vermektedir. Finansal raporlama için gerekli olan maliyetleri görüntülemek ve düzenlemek için çok iyi yöntemler içerir.

Controlling modülü, maliyetlerin planlanmasını, takip edilmesini, gerçekleştirilmesini ve raporlanmasını sağlar. Aynı zamanda maliyet unsurlarını, maliyet merkezlerini, kâr merkezlerini,pyp öğelerini, iç siparişleri ve fonksiyonel alanı v.b konuları kapsayan ana verileri yönetmeyi ve yapılandırmayı da içerir.

SAP SD modülleri, sorular, kotasyonlar, teklifler, fiyatlandırma ve daha pek çok şeyden oluşan tüm işlemleri yönetmektedir. Satış ve dağıtım modülü, envanter kontrolü ve yönetiminde büyük ölçüde yardımcı olur. SAP SD modülü ana veriler, sistem yapılandırması ve işlemlerden oluşur.

SAP SD modülünün bazı alt bileşenleri şunlardır: ana veriler, satış desteği, satış, nakliye ve nakliye, faturalandırma, kredi yönetimi, satış bilgi sistemi vb.

SAP PP modülü, özellikle üretim planlama ve yönetim için tasarlanmış yazılımları içeren bir diğer önemli modüldür. Bu modül aynı zamanda üretimde plan prosedürünü gerçekleştirmek için ana veriler, sistem konfigürasyonu ve işlemlerden oluşur.

SAP PP modülü, işletmelerde üretim yönetimi için çalışırken ana veriler, satış ve operasyon planlama, dağıtım kaynak planlaması, malzeme ihtiyaç planlaması, Kanban, ürün maliyet planlaması vb. ile işbirliği yapar.

SAP MM modülü, terim olarak, işletmelerde gerekli, işlenmiş ve üretilmiş malzemelerin yönetilmesini önerir. Bu sistemle farklı tedarik süreçleri yönetilmektedir.

SAP MM modülündeki popüler alt bileşenlerden bazıları, satıcı ana verileri, tüketim tabanlı planlama, satın alma, envanter yönetimi, fatura doğrulaması ve benzerleridir.

SAP QM modülü, bir organizasyondaki süreçlerdeki prodüksiyonlarda kalitenin yönetilmesine yardımcı olur. Bu kalite yönetim modülü, bir organizasyonun farklı süreçlerde kaliteyi yönetmenin yapısal ve işlevsel bir yolunu benimseyerek işlerini hızlandırmasına yardımcı olur.

SAP QM modülü tedarik ve satış, üretim, planlama, denetim, bildirim, kontrol, denetim yönetimi ve benzeri konularda işbirliği yapmaktadır.

SAP HCM modülü, İK departmanı bünyesindeki iş sürecini ve veri yönetimini geliştirir. Bir kişinin performansını değerlendirmek, promosyonları yönetmek, ücret ödemeleri, ücret iadesi ve İK’nın diğer ilgili faaliyetlerini yönetmek, bu modülü kullanarak işlenir.

En önemli kaynağın, yani insan kaynağının detaylarını ve görev akışını yönetme görevi, bu SAP ERP HCM modülü kullanılarak yönetilmektedir.

SAP All One R/3 Avantajları

SAP All One R/3 ERP Sistemleri’ nin şirketlere sağladığı genel avantajları aşağıdaki gibi sınıflandırabiliriz:

 • Standardizasyon: Kabul edilen en büyük avantajlarından biri tabii ki şirket süreçlerinin otomatikleştirilmesi ve standartlaştırılmasıdır. Bu çalışanlara zaman kazandırdığı gibi, insan kaynaklı hataların da minimum seviyelere indirilmesine yardımcı olur.
 • Rekabet: Her ne kadar pahalı bir yatırım olsa da, uygulayan şirketlerin süreçlerini kısaltacağı için diğer şirketlere göre her zaman rekabet avantajı sağlar.
 • Gerçekçi Tahminler: Kullanıcılarına kolay kullanabilir bazı araçlar sunar. Daha detaylı ve doğru analizler sayesinde daha gerçekçi tahminlerin geliştirilebilmesini sağlar.
 • İşbirliği: İşletmelerde SAP All One R/3 ERP sistemleri departmanlararası iletişimi ve işbirliğini sağlar.
 • Tasarruf: Doğru ve gerçek zamanlı bir bilgi kaynağı ile idari ve işletme maliyetlerinin düşmesi sağlanır.Aynı zamanda zamandan tasarruf etmek de SAP All One R/3 ERP sistemlerinin kaçınılmaz bir getirisidir.
 • Raporlama: Raporlamayı daha kolay ve özelleştirilebilir bir hale getirir. Gelişmiş raporlama özellikleri sayesinde şirket karmaşık veri taleplerine daha kolay cevap verebilir.
 • Mevzuata Uygunluk: SAP All One R/3 ERP yazılımları düzenleyicidir. Mevzuata uyumluluk ve değişiklik takibi kaçınılmaz hale getirir.
 • Esneklik: Modern ERP yazılım sistemleri sağlam, esnek ve yapılandırılabilirdir. Bir işletmenin benzersiz ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir. SAP All One R/3 ERP sistemleri, büyüyen bir işletmenin sürekli değişen ihtiyaçlarına adapte olabilir, böylece ihtiyaçlar değiştiğinde veya işletme büyüdükten sonra yeni bir çözüm satın alınmasına gerek kalmaz.
 • Güvenlik: Bir kurumsal kaynak planlama çözümünüz varsa, veri güvenliği konusunda endişeleriniz azalacaktır. Verilerin doğruluğunu, tutarlılığını ve güvenliğini, yerleşik kaynaklar ve güvenlik duvarları vasıtasıyla artıracaktır. Veri kısıtlamaları, çözüm yöneticileri tarafından da geliştirilebilir, böylece kendi yazılımınızı istediğiniz gibi güvenli hale getirebilirsiniz.
Impress Bilişim

Şirketlerin daha iyi iş performansı ve rekabet avantajı elde etmek için piyasa değişikliklerine hızla yanıt vermesini ve kaynaklarını daha akıllı bir şekilde kullanmasını sağlayan uygulamalar sunar.

Danışmanlarımız, SAP mimarisi için ihtiyacınız olan tüm çözümleri üretmektedir.